KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937328

nr 1693 7328

Konrad Simonsson

(1843-1911), Sverige

Oljemålning, Räv i landskap. Signerad, daterad 1869. Olja på duk på pannå, 75x92 cm, yttermått inklusive ram: 92x109 cm

Kondition: skador

Karl Konrad Simonsson, svensk målare och tecknare född 1843, död 1911.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 april 2025
kl 19:44:08

9/4 11:48:08 1      Vinnande bud

Konrad Simonsson

Läs mer om Konrad Simonsson