KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475210

nr 1747 5210

Knut Norman

(1896-1977), Sverige

Oljemålning, Signerade, sydländskt landskap. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm

Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:31:00

8/12 18:39:13 1      Vinnande bud

Knut Norman

Läs mer om Knut Norman