KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15475242
nr 1547 5242
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 48x59 cm, yttermått inklusive ram: 64x76 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:22:34
100 kr
150 kr