KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677269
nr 1467 7269
Knut Janson
(1882-1966), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, 1945. Olja på duk, 19x26 cm
Knut Janson, svensk bildkonstnär född 1882, död 1966.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:47:55
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)