KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17526487
nr 1752 6487
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 51, skördetid. Olja på duk, 32x47 cm, yttermått inklusive ram: 45x60 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
måndag 12 januari 2026
kl 18:21:17