KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13857207
nr 1385 7207
Klaas Koster
(1885-1969), Nederländerna
Oljemålning, Fartygsporträtt. Signerad Amsterdam 1961. Olja på duk, 40x60 cm, oramad
Klaas Koster, holländsk målare född 1885, död 1969.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:51:22
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr