KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545451
nr 1454 5451
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, Gårdsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 71x83 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 14 mars 2022
kl 18:17:38
14/3 13:46:33
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström