KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16164238
nr 1616 4238
Kjell Janne Wiborgh
(1905-1975), Sverige
Oljemålning, "Skånsk höstdag". Signerad, 1946. Olja på pannå, 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm
Kjell Janne Wiborgh, svensk bildkonstnär född 1905, död 1975.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:18:47
29/4 13:38:02
Kjell Janne Wiborgh
Läs mer om Kjell Janne Wiborgh