KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16164238

nr 1616 4238

Kjell Janne Wiborgh

(1905-1975), Sverige

Oljemålning, "Skånsk höstdag". Signerad, 1946. Olja på pannå, 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 37x49 cm

Kjell Janne Wiborgh, svensk bildkonstnär född 1905, död 1975.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 29 april 2024
kl 18:18:47

29/4 13:38:02 1      Vinnande bud

Kjell Janne Wiborgh

Läs mer om Kjell Janne Wiborgh