KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409019
nr 1440 9019
Kjell Fristedt
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, "Fyren Norra Öland". Signerad, daterad 1983. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x31 cm
Kjell Lennart Fristedt, svensk bildkonstnär född 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:53:27
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
1.000 kr
6
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
6
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
6
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
7
1.300 kr
1.200 kr
7
1.300 kr (Budbetjänt)
7
1.600 kr