KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13058004
*
nr 1305 8004
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Båtar. Signerad. Olja på pannå, 37x45cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 18:24:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 23:41:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar karl örbo marin marinmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Karl Örbo
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
nr 1305 8004
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Båtar. Signerad. Olja på pannå, 37x45cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/1 23:41:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar karl örbo marin marinmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



