KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914396

nr 1391 4396

Karl Gustav Holmberg

(1916-1994), Sverige

Oljemålning, Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 99x139, yttermått inklusive ram: 117x156 cm

Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:46:08

Karl Gustav Holmberg

Läs mer om Karl Gustav Holmberg