KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327092
nr 1632 7092
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Oljemålning, Monogramsignerad, daterad - 56, stilleben med gitarr. Olja på duk. 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x63 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:55:26
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)