KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15628388
nr 1562 8388
Karl Bergman
(1891-1965), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 32x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Karl Bergman, född i Karlshamn 1891, död 1965 i Öregrund, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 september 2023
kl 20:00:45
4/9 23:04:05
Karl Bergman
Läs mer om Karl Bergman