KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13524202
nr 1352 4202
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Karl Abel, Stockholmsmotiv från Klara Sjö. Signerad, daterad 1930. Olja på pannå, 20x30 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 oktober 2020
kl 19:22:48
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)