KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197294
nr 1619 7294
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "snöskottarna". Olja på pannå, 103x87 cm, yttermått inklusive ram: 117x100 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:17:14
12/5 18:56:31
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson