KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899349

nr 1389 9349

Kalle Eklund

(1891-1964), Sverige

Oljemålning, Kalle Eklund, fält. Signerad, daterad 1938. Olja på pannå, 37x47, yttermått inklusive ram: 41x51 cm

Kalle Eklund, svensk bildkonstnär född i Örebro 1891, död 1964 i Vadstena.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 5 april 2021
kl 18:02:33

Kalle Eklund

Läs mer om Kalle Eklund