KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13755224
nr 1375 5224
Josef Jungwirth
(1869-1950), Österrike
Oljemålning, "Bachantin 1920", ej signerad. Olja på duk på pannå, 41x33 cm, ej ram
Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 januari 2021
kl 19:52:13
23/1 10:52:03
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Josef Jungwirth
Läs mer om Josef Jungwirth