KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14323494
nr 1432 3494
Jon Pärson
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 2010, komposition. Olja på duk, 50x56 cm, oramad
Jon Pärson, svensk målare och skulptör född 1933, död 2018.
måndag 22 november 2021
kl 18:58:16