KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14323492
nr 1432 3492
Jon Pärson
(1933-2018), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 2010, komposition. Olja på duk, 48x46 cm, oramad
Jon Pärson, svensk målare och skulptör född 1933, död 2018.
måndag 22 november 2021
kl 18:56:10