KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14323492

nr 1432 3492

Jon Pärson

(1933-2018), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 2010, komposition. Olja på duk, 48x46 cm, oramad

Jon Pärson, svensk målare och skulptör född 1933, död 2018.

måndag 22 november 2021
kl 18:56:10

Jon Pärson

Läs mer om Jon Pärson