KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696004

nr 1569 6004

John Wierth

(1920-2003), Sverige

Oljemålning, Stilleben. Signerad, oramad. Olja på pannå, 73x92 cm

Kondition: slitage, kantskador

John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 9 oktober 2023
kl 18:37:31

John Wierth

Läs mer om John Wierth