KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344363
*
nr 934 4363
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, John Ivar Berg, bygata, signerad, 65x46
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:35:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 15:56:19
1
250 kr
8/1 02:06:26
2
150 kr
8/1 02:06:26
1
200 kr (Budbetjänt)
8/1 02:06:43
2
250 kr
8/1 02:06:43
1
250 kr (Budbetjänt)
8/1 02:07:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bygata gatumotiv john ivar berg motiv med gata olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om John Ivar Berg
nr 934 4363
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Oljemålning, John Ivar Berg, bygata, signerad, 65x46
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 15:56:19 | 1 | 250 kr |
8/1 02:06:26 | 2 | 150 kr |
8/1 02:06:26 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/1 02:06:43 | 2 | 250 kr |
8/1 02:06:43 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
8/1 02:07:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bygata gatumotiv john ivar berg motiv med gata olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23