KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075162

nr 1507 5162

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Signerad, daterad -48, Tranor. Olja på duk, 60x75 cm, yttermått inklusive ram: 77x90 cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 december 2022
kl 20:18:34

4/12 19:32:04 1      Vinnande bud

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn