KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13716346
*
nr 1371 6346
Johannes Paavola
(1894-1961), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Ludvika. Olja på duk, 49x43 cm
Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Åbo 1894, död där 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2021
kl 18:53:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 18:17:25
1
100 kr
11/1 18:35:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johannes Paavola
Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Åbo 1894, död där 1961.
Läs mer om Johannes Paavola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland johannes paavola ludvika norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Johannes Paavola
Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Åbo 1894, död där 1961.
Läs mer om Johannes Paavola
nr 1371 6346
Johannes Paavola
(1894-1961), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Ludvika. Olja på duk, 49x43 cm
Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Åbo 1894, död där 1961.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/12 18:17:25 | 1 | 100 kr |
| 11/1 18:35:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johannes Paavola
Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Ã…bo 1894, död där 1961.Läs mer om Johannes Paavola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland johannes paavola ludvika norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



