KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13716346

nr 1371 6346

Johannes Paavola

(1894-1961), Finland

Oljemålning, Signerad, daterad 1948, Ludvika. Olja på duk, 49x43 cm

Johannes Paavola, finländsk bildkonstnär född i Åbo 1894, död där 1961.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 11 januari 2021
kl 18:53:29

21/12 18:17:25 1      100 kr
11/1 18:35:40 2      Vinnande bud

Johannes Paavola

Läs mer om Johannes Paavola