KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277422
nr 1727 7422
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige, tillskriven. Fiskebåtar. Signerad TH Sandström. Olja på duk, 58x92 cm, yttermått inklusive ram: 75x111 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 september 2025
kl 20:15:00
29/9 14:49:30
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson