KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894126
nr 1289 4126
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar, Signerad. Olja på duk, 34x49 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:48:39
18/11 20:11:27
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson
Johan Ossian-Andersson
nr 1289 4126
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
måndag 18 november 2019 |
| 18/11 20:11:27 | 1 | Vinnande bud |
Johan Ossian-Andersson