KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707120

nr 1570 7120

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 46x59 cm

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 18:11:12

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson