KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691151

nr 1269 1151

Johan Hilding Hägleby

(1900-1981), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1954, motiv från Orust. Olja på pannå, 28x26 cm

Johan Hilding Hägleby, född 1900 i Skåne, död 1981, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 19 augusti 2019
kl 20:37:03

Johan Hilding Hägleby

Läs mer om Johan Hilding Hägleby