KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15185050

nr 1518 5050

Johan Bladh

(1893-1976), Sverige

Oljemålning, Sjöbodar. Signerad. Olja på duk, daterad -55,23x31 cm, yttermått inklusive ram: 39x48 cm

Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.

måndag 30 januari 2023
kl 18:40:16

Johan Bladh

Läs mer om Johan Bladh