KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16816236
nr 1681 6236
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Äppelträd. Signerad. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 29x24,5
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 24 februari 2025
kl 19:08:31
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren