KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409010
*
nr 1240 9010
Janos Szöllösi
(f. 1884), Ungern
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:50:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 16:52:50
1
1.200 kr
11/3 17:16:56
2
Vinnande bud
11/3 18:45:42
3
1.600 kr
11/3 18:45:42
2
1.700 kr (Budbetjänt)
11/3 18:45:56
3
2.000 kr
11/3 18:45:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janis szollosy janos szöllösi modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Janos Szöllösi
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
Läs om budbetjänten
nr 1240 9010
Janos Szöllösi
(f. 1884), Ungern
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/3 16:52:50 | 1 | 1.200 kr |
| 11/3 17:16:56 | 2 | Vinnande bud |
| 11/3 18:45:42 | 3 | 1.600 kr |
| 11/3 18:45:42 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 11/3 18:45:56 | 3 | 2.000 kr |
| 11/3 18:45:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janis szollosy janos szöllösi modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



