KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16274224
nr 1627 4224
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 58, verkstadsarbetare. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
600 kr
måndag 10 juni 2024
kl 20:14:08
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil