KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837213
*
nr 1583 7213
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:31:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 17:14:47
1
700 kr
4/12 15:40:55
2
1.600 kr
4/12 19:02:58
1
900 kr
4/12 19:02:58
2
1.000 kr (Budbetjänt)
4/12 19:03:11
1
1.100 kr
4/12 19:03:11
2
1.200 kr (Budbetjänt)
4/12 20:13:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1583 7213
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/12 17:14:47 | 1 | 700 kr |
| 4/12 15:40:55 | 2 | 1.600 kr |
| 4/12 19:02:58 | 1 | 900 kr |
| 4/12 19:02:58 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 19:03:11 | 1 | 1.100 kr |
| 4/12 19:03:11 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 4/12 20:13:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



