KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12009422
nr 1200 9422
Ivar Hjertqvist
(1907-1983), Sverige
Oljemålning, Same. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 55x46 cm
Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 20:46:41
25/8 10:30:53
100 kr
27/8 07:06:30
Ivar Hjertqvist
Läs mer om Ivar Hjertqvist