KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908057
nr 1490 8057
Ivar Franke
(1913-1999), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 62x25 cm, yttermått inklusive ram: 76x40 cm
Ivar Franke, svensk bildkonstnär född 1913, död 1999.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 september 2022
kl 20:44:38
100 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr