KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132038

nr 1713 2038

Ingrid Jövinger

(1894-1976), Sverige

Oljemålning, Porträtt pojke. Signerad, daterad -47. Signerad. Olja på duk, 54x45cm, yttermått inklusive ram: 65x56cm

Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 juli 2025
kl 18:33:32

13/7 16:52:17 1      Vinnande bud

Ingrid Jövinger

Läs mer om Ingrid Jövinger