KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303304
nr 1430 3304
Inge Törner
(1908-1995), Sverige
Oljemålning, "Kråkor i solbelyst tall". Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 38x28, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Kondition: skadad ram
Inge Törner, född 1908 söder om Stockholm, död 1995, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:38:39
6/11 18:13:55
Inge Törner
Läs mer om Inge Törner