KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16417180

nr 1641 7180

Inga Nordwall

(1917-2003), Sverige

Oljemålning, Sydländskt landskap. Signerad, daterad -57. Olja på pannå, 68x42 cm, yttermått inklusive ram: 80x54 cm

Inga Nordwall, svensk bildkonstnär född 1917, död 2003.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 9 september 2024
kl 20:52:00

9/9 10:02:20 1      Vinnande bud

Inga Nordwall

Läs mer om Inga Nordwall