KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17113389
nr 1711 3389
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, Hamnmotiv med segelbåtar. Olja på duk, 64x80 cm, yttermått inklusive ram: 69x85 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 juni 2025
kl 20:04:09
300 kr
1.000 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström