KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259147
*
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 20:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:27:03
1
100 kr
2/6 14:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 16:27:03 | 1 | 100 kr |
| 2/6 14:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk mÃ¥lare född 1905, död 1982 .Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



