KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229460

nr 1522 9460

Holger Almqvist

(1907-1978), Sverige

Oljemålning, Åkerlandskap. Signerad. Olja på pannå, 29x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x56 cm

Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 februari 2023
kl 18:03:23

20/2 17:56:19 1      Vinnande bud

Holger Almqvist

Läs mer om Holger Almqvist