KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618258
*
nr 1561 8258
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 20:45:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 02:19:34
1
100 kr
1/9 22:05:01
2
150 kr
3/9 00:06:22
2
200 kr
3/9 03:13:58
1
Vinnande bud
3/9 13:18:16
2
300 kr
3/9 13:18:16
1
(budbetjänt)
4/9 18:21:52
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Olsson
nr 1561 8258
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/8 02:19:34 | 1 | 100 kr |
| 1/9 22:05:01 | 2 | 150 kr |
| 3/9 00:06:22 | 2 | 200 kr |
| 3/9 03:13:58 | 1 | Vinnande bud |
| 3/9 13:18:16 | 2 | 300 kr |
| 3/9 13:18:16 | 1 | (budbetjänt) |
| 4/9 18:21:52 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



