KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618258

nr 1561 8258

Hjalmar Olsson

(1886-1966), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm

Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 september 2023
kl 20:45:00

Hjalmar Olsson

Läs mer om Hjalmar Olsson