KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14885253
nr 1488 5253
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930, Visingsborg. Olja på duk, 49x86 cm, yttermått inklusive ram: 62x98 cm
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
500 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:16:52
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö