KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16957239
nr 1695 7239
Herman Österlund
(1873-1964), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1904, "Vägen mot Hafvet". Olja på duk, 79x60 cm, yttermått inklusive ram: 100x80 cm
Herman Österlund, svensk bildkonstnär född 1873, död 1964.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 april 2025
kl 20:12:49
300 kr
350 kr
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Herman Österlund
Läs mer om Herman Österlund