KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819103
nr 1481 9103
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), Vinterhare. Signerad. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 18:39:24
200 kr
250 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard