KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229132
*
nr 1622 9132
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
2.400 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 19:19:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 21:53:29
1
1.800 kr
24/5 19:46:35
2
1.900 kr
27/5 16:23:47
3
2.000 kr
27/5 19:13:14
4
Vinnande bud
27/5 19:13:53
4
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1622 9132
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.400 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 21:53:29 | 1 | 1.800 kr |
| 24/5 19:46:35 | 2 | 1.900 kr |
| 27/5 16:23:47 | 3 | 2.000 kr |
| 27/5 19:13:14 | 4 | Vinnande bud |
| 27/5 19:13:53 | 4 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



