KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11952229
nr 1195 2229
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel, Landskap med gård. Signerad, daterad 1963. Olja på pannå, 80x120 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
måndag 6 augusti 2018
kl 20:22:17
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel