KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114187

nr 1411 4187

Helge Johansson

(1886-1926), Sverige

Oljemålning, Cagnes, Frankrike. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 60x46 cm

Helge Johansson, svensk målare född i Borgholm 1886, död 1926 i Cagnes-sur-Mer, Frankrike .

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.800 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 19:36:05

Helge Johansson

Läs mer om Helge Johansson