KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13376488
nr 1337 6488
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Indianer". Signerad, daterad a tergo 1964. Olja på pannå, ca 30x42 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:24:54
8/7 20:53:53
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström