KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824557

nr 1382 4557

Hans Prins

(f. 1908), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1975. Olja på duk, 59x80cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm

Hans Prins, svensk målare och tecknare född utanför Leksand 1908.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:07:25

27/2 13:15:52 1      100 kr
27/2 20:54:07 2      Vinnande bud

Hans Prins

Läs mer om Hans Prins