KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17223056
nr 1722 3056
Hans Osswald
(1919-1983), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 79x54 cm, yttermått inklusive ram: 86x61 cm
Hans Osswald, svensk målare, tecknare och grafiker född 1919, död 1983.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 september 2025
kl 20:43:10
700 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr
Hans Osswald
Läs mer om Hans Osswald